Dabrówno - v46.sam3.pl

Wtorek,  26-05-2020,
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
top news port info mstr galp ekartki newsletter kontakt
pl
en
de
logo.png 12bde23b55489a8bbbdeb55ec87cd1e0
 
KOMUNIKAT GOPS

By do minimum ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID – 19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie zarówno zdrowie Państwa jak i pracowników, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Dąbrównie ogranicza wizyty osobiste w siedzibie Ośrodka do niezbędnego minimum  - od dnia 16.03.2020 r.  do odwołania.                                                

Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do kontaktu w formie:

  • telefonicznej   - tel. 89 647 44 68
  • za pomocą operatora pocztowego, na adres – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrównie, ul. Agrestowa 2, 14 – 120 Dąbrówno.

Jednocześnie informujemy, że priorytet mają sprawy dotyczące sytuacji zagrożenia zdrowia i życia klienta. Osobista wizyta w tutejszym Ośrodku powinna być poprzedzona rozmową telefoniczną, podczas której pracownik zweryfikuje, czy możliwy jest inny sposób załatwienia sprawy.                                                

W razie ewentualnej osobistej konieczności wizyty w Ośrodku prosimy
o załatwianie spraw samodzielnie, bez osób towarzyszących, z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym o zachowanie odpowiedniego dystansu zarówno od pracowników jak i innych, ewentualnych  petentów (minimum 1,5 m.).

Nadmieniamy, że w wejściu do Ośrodka została umieszczona skrzynka na korespondencję. W skrzynce można pozostawić dane kontaktowe, dokumenty, przesyłki.

 

Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, zachowaj szczególną ostrożność.

Często myj ręce

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe

Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze muszą być regularnie przecierane z użyciem wody i detergentu lub środka dezynfekcyjnego. Wszystkie miejsca, z których często korzystają domownicy powinny być starannie dezynfekowane.

Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków

Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np.: wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy

Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu

Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką - jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów.

Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu

Stosuj zrównoważoną dietę. Unikaj wysoko przetworzonej żywności. Pamiętaj o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców. Odpowiednio nawadniaj organizm. Codziennie pij ok. 2 litry płynów (najlepiej wodę). Doświadczenia z innych krajów wskazują, że nie ma potrzeby robienia zapasów żywności na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie

Niepokój to naturalny odruch w przypadku występowania nowego zagrożenia zdrowotnego. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy opartych na dowodach naukowych, które publikowane są na stronach internetowych GIS i MZ. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.

 

Z uwagi na fakt, że osoby starsze są w grupie ryzyka prosimy aby najbliżsi w tym szczególnym czasie  objęli te osoby wzmożoną opieką i wsparciem w codziennym funkcjonowaniu m.in. poprzez pomoc przy załatwieniu sprawunków, spraw urzędowych, pocztowych.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
b1.png 54dc71e0d4ecdf85acfb9e6fa1d2b747
b2.png bf41cdba761c16a15075bae315a6486c
b3.png 7093257acc2c67b461e06ae71b6f6cd2
b4.png 9522b0a478e070997ce2caa1b6b070f7
b5.png 665515bcaf8ca1c3bcb832c55bece581
b6.png df6f0ba1ecea33b4846b087e77887b00