Dabrówno - s9.sam3.pl

Czwartek,  24-05-2018,
Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
top news port info mstr galp ekartki newsletter kontakt
pl
en
de
logo.png c068d01e22f783819a06be2e8c794b3e
 
Zwierzęta do adopcji

Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt z siedzibą w Leszczu

,,Najwyższą wartością jest życie i na każdym człowieku spoczywa nieograniczona odpowiedzialność za świadomą ochronę wszystkiego, co żyje”

 POSZUKUJĄ DOMU


Ciapek - Ten wspaniały, ciepły piesek najdłużej spośród naszych podopiecznych  z utęsknieniem czeka na dom i odpowiedzialnych ludzi. Jest przyjacielski, wesoły, spokojny.  Uwielbia towarzystwo ludzi, spaceryi zabawę. Patrzy smutnymi oczyma, gdy zostaje sam.  Ma się wrażenie, że pyta: dlaczego nie mogę pójść z Wami, jestem taki malutki, nie będę Wam przeszkadzał, pozwólcie mi być Waszym przyjacielem i obrońcą.

To niesamowity pieszczoch. Do lipca 2015 roku miał ciepły dom i kochającą opiekunkę. Niestety ona zmarła, apies przeszkadzał  rodzinie zmarłej i… został pozbawiony domu. Toleruje inne psy, choć czasem bywa zazdrosny. Mieszkał z dwoma swoimi psimi kolegami.  Ciapek jest zaszczepiony, odrobaczony, ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ ODPOWIEDZIALNY CZŁOWIEKU, BĘDĘ KOCHAŁ CAŁYM SWYM PSIM SERDUSZKIEM!

Telefony do kontaktu: 505540455, 784043984.

____________________________________________________________________________

Iskra - Średniej wielkości wilczurowata sunia została znaleziona w połowie sierpnia 2016 roku. Ma ponad rok. Leżała na gnojowniku, bo tam było jej cieplej. Była przestraszona i wygłodzona, można było policzyć jej żebra. Teraz jest już bezpieczna, zawsze ma pełną miskę. Jej boki się zaokrągliły. Została zaszczepiona, odrobaczona i poddana zabiegowi sterylizacji.  Jest trochę nieufna wobec ludzi, których nie zna. Szybko się uczy, coraz lepiej socjalizuje, choć ciągle ma problemy z akceptacją innych zwierząt, szczególnie suczek. Lubi zabawę i spacery.

Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984

____________________________________________________________________________

Borys - Ten kolejny, potrzebujący psiak trafił pod naszą opiekę 24 października 2017 roku. O tym, że Borys, bo takie imię otrzymał od nas, potrzebuje pomocy zaalarmowali mieszkańcy Gardyn.

Psiak dwa dni koczował pod sklepem i czekał na pomoc. Był wychudzony i baardzo głodny. Borys to młody psiak. Lubi ludzi, trochę gorzej układają mu się relacje z innymi psami. Jest zazdrosny i czasem próbuje atakować. To pies w typie wyżła.  Ma doskonały węch, słuch i wzrok, "wystawia" zwierzęta. Być może zaginął jakiemuś myśliwemu.

Prosimy o pomoc. Może uda się znaleźć właściciela Borysa. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.borys

____________________________________________________________________________

Czekała go śmierć głodowa?!

Dnia 20 lutego 2018 roku  w okolicy Marwałdu odłowiono wałęsającego się , głodnego, młodego psiaka. Ma około roku. Piesek nie miał obroży , ale za to na … pysku metalowy kaganiec i nawet jeśli znalazł coś do jedzenia , to i tak posilić się,  nie mógł. Psiak został nakarmiony i zabezpieczony.  Póki co,  pochłania wszystko z taką zachłannością,  jakby w życiu nic nie jadł. To fotki z jego pierwszego spaceru z nami - jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi, wesoły i skory do zabawy. Jak wiadomo psiaki mogą przejść do 25 km dziennie i nie wiadomo skąd psina pochodzi , dlatego jeśli by ktoś mógł udzielić jakieś informacji,  prosimy o kontakt - może ktoś go szuka.

Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984

pies

____________________________________________________________________________

PIERROT 

Czyj to psiak? Został znaleziony w pobliżu Dąbrówna. To młody około roczny, chętny  do  zabaw, pełen życia chłopak w  typie  malamuta.

Szukamy właściciela lub nowego domu dla niego. Będzie świetnym towarzyszem dla  rodziny,  która lubi  spacerować czy podróżować. Jest bardzo mądry, kocha ludzi. Nie przepada za samotnością. Toleruje sunie.  Pięknie „śpiewa”. 

Telefony kontaktowe: 784043984, 606679625

husky

____________________________________________________________________________

SARA szuka domu

Ósmy listopada 2017 roku- otrzymujemy zgłoszenie o psie, który miał został opuszczony przez właścicieli. Jedziemy do jednej z wsi na terenie gminy Dąbrówno, aby sprawdzić na miejscu, co się wydarzyło.
   Stwierdzamy, że właściciele suni nie zmienili miejsca pobytu. Okazuje się jednak, że sunia- Sara przebywa w skandalicznych warunkach. Buda psa jest nieocieplona, przestrzeń życiową Sary wyznacza około metrowy łańcuch i… kałuże dookoła. Przed budą jest garnek z wodą o ciemnym zabarwieniu, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Brakuje garnka z jedzeniem. Co jest najgorsze, okazuje się, że Sara jest chora. Ma guzy znacznych rozmiarów na listwie mlecznej. Właściciele mimo obietnic nie konsultują się z weterynarzem. W związku z powyższym Wójt Gminy Dąbrówno wydaje  decyzję administracyjną dotyczącą czasowego odebrania psa z uwagi na zagrożenie życia.

Okazuje się, że po ciele psa chodzą ogromnej wielkości pchły.Sara ma przepuklinę i guzy na listwie mlecznej. Oprócz zabiegów które ratują jej życie, zostaje przeprowadzony zabieg sterylizacji. Operacja jest rozległa i skomplikowana. Sara dzięki Cudownej Pani Danusi trafia na ponad trzy tygodnie do domu tymczasowego, gdzie powoli dochodzi do siebie, otoczona troskliwą opieką. Okazuje się bardzo mądrym psem, szybko się socjalizuje, uczy nowego życia. Niestety Sarę czeka jeszcze jeden zabieg. W lutym jeśli będzie to możliwe, zostaną usunięte kolejne guzy.

Sara dziś to zupełnie inny pies, cieszy się życiem, czuje się dobrze, uśmiecha się!

Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

sara

____________________________________________________________________________

MEG

Szukamy właściciela lub nowego domku dla młodziutkiej, niespełna rocznej suni.  Została znaleziona w jednej wsi na terenie gminy Dąbrówno.  Najprawdopodobniej została wyrzucona z samochodu.

Meg, bo takie imię otrzymała ładnie chodzi na smyczy, lubi jazdę samochodem. Sunia została już zaszczepiona i odrobaczona. Wkrótce zostanie poddana zabiegowi sterylizacji.

Telefony kontaktowe: 5005540455, 784043984.

meg

_______________________________________________________________________

Miziasta kicia szuka domu

W dniu 22 grudnia 2017 roku rano na rynku w Dąbrównie znaleziono tę około trzymiesięczną kotkę. Szukamy jej właściciela lub nowego domku. To domowy, kuwetkowy kociak. Niesamowita pieszczocha. Najchętniej nie schodziłaby z rąk czy kolan człowieka.

Kicia jest już umówiona na zabieg sterylizacji.

Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

kicia

____________________________________________________________________________

HANTER - szuka domu

Szukamy domu dla cudownego, bardzo mądrego i grzecznego około 2- letniego dżentelmena. Nie znamy jego historii, pies w mroźny, zimowy dzień przybłąkał się do jednej z wsi na terenie gminy Dąbrówno ( warmińsko- mazurskie). Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi i innych zwierząt. Mądrość bije po prostu z jego oczu. Najprawdopodobniej miał w swoim życiu dobry dom. Pięknie chodzi na smyczy, nie szarpie się. Prosimy o udostępnianie. To chodząca psia inteligencja i dżentelmen w każdym calu. 

On bardzo tęskni za człowiekiem. Telefony kontaktowe: 784043984, 505540455

owczarek

____________________________________________________________________________

Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt szuka domu tymczasowego, a najlepiej stałego dla Misia, który w swoim życiu przeszedł morze cierpień! Misiek jest odrobaczony, zaczipowany, ale niestety nie może zostać zaszczepiony przeciw wściekliźnie. Dlaczego, zaraz wyjaśnimy.
    Tym tekstem chcemy pobudzić wrażliwość Dobrych Ludzi, aby znaleźć dla Misia osobistego opiekuna, który przywróci mu wiarę w człowieka, stworzy mu Prawdziwy Dom, którego ten psiak nie miał. Dajmy mu uwierzyć, że słowo człowiek może brzmieć dumnie!
    Przypomnijmy historię Miśka. Tekst jest dość długi, bo ten cudowny i pogodny psiak w typie owczarka niemieckiego przeszedł koszmar nie do wyobrażenia! Misio ma około 6-7 lat.
    Zetknęliśmy się po raz pierwszy w maju 2016 roku. Po dotarciu na miejsce stwierdziliśmy, że psiak cierpi na zapalenie ucha. Właściciele nie widzieli konieczności podjęcia leczenia. Uważali, że potrzeby psa ograniczają się do posiadania byle jak skleconej budy, łańcucha, brudnej miski i wrzuconych do niej jakiś ochłapów. Usłyszeliśmy od nich: „ Ma budę, ma michę, więc czego się czepiacie! Przecież to tylko pies!” Po naszej interwencji został wezwany weterynarz, a właściciele zobowiązali się do leczenia Misia.
    W marcu 2017 roku otrzymaliśmy informację, że Misiek potrzebuje pomocy. Na miejscu okazało się, że stan zdrowia psa uległ dramatycznemu pogorszeniu. Jego sierść była przeraźliwie brudna, posklejana wyciekiem o obrzydliwym, gnilnym zapachu, z licznymi wyciekami ropnymi. W wielu miejscach na ciele zwierzęcia było wiele ran- ropnokrwistych ze świeżymi oraz starymi odparzeniami oraz licznymi bliznami. W okolicy szyi psa widoczne było ropne ognisko skórne, a obroża była wklejona w sierść! Prawe ucho psa było objęte silnym procesem zapalnym, mocno bolesne, z wysiękiem ropnym. Po kontroli bez chwili wahania odebraliśmy Misia właścicielom i natychmiast pojechaliśmy z nim do kliniki weterynaryjnej, a stamtąd do przytuliska. Pierwszego kwietnia 2017 roku próbowaliśmy doprowadzić jego skórę i ucho do ładu. Zabiegi pielęgnacyjne przy Miśku trwały około 2,5 godziny. Pies wyglądał i „pachniał” koszmarnie. Ogromnie żałujemy, że nie mieliśmy możliwości pokazania tego „zapachu”. Pies chyba nigdy nie był kąpany. Zastygła ropa i brudne rany na ciele, powodowały niesamowity odór, który na długo pozostanie w nozdrzach osób, które miały z nim kontakt. Misek przez cały czas cierpliwie poddawał się zabiegom. Świetnie rozumiał, że chcemy mu pomóc. To niesamowite, jak dzielny jest ten pies i jaką ma wolę walki o swoje sponiewierane życie! Mimo że ludzie wyrządzili mu tyle krzywdy, nie wykazuje wobec nich żadnej agresji, jakby nie pamiętał , tego na co narazili.
    Od tego momentu rozpoczął się proces leczenia Miśka. Wizyty w gabinecie weterynaryjnym w Działdowie, a potem w Ostródzie, badania skóry i ucha, codzienna pielęgnacja ucha, kąpiele w specjalistycznych szamponach. Aby przyspieszyć proces gojenia ran, został pozbawiony sierści na ciele. Ci, którzy mają z nim kontakt, żartowali, że pies w typie owczarka niemieckiego, przeszedł przemianę w pekińczyka.
Misiek od początku leczenia pobierał i nadal pobiera antybiotyk. Najpierw w tabletkach, a od 28 czerwca 2017 roku ma codziennie robione zastrzyki! Zabiegi pielęgnacyjne Misiek znosi cierpliwie, w pełni rozumie, że mają one uwolnić go od cierpienia.

Doprowadziliśmy do tego, że poprzedni właściciele odpowiedzieli przed sądem za to, co zrobili Miśkowi. Małżeństwo do których wcześniej należał psiak zostało uznane winnym i skazane prawomocnym wyrokiem. Obydwoje- mąż i żona otrzymali karę 6 miesięcy pozbawienia wolności zawieszonej warunkowo na okres 2 lat tytułem próby. Sąd orzekł także przepadek Miśka i wymierzył oskarżonym wpłatę nawiązki na rzecz naszego Stowarzyszenia w wysokości 1600zł. Nawiązkę skazani zobowiązali się wpłacić na nasze konto do 31 grudnia 2017 roku.
    Misiek to dziś zupełnie inny pies. Cieszy się życiem, z radością wychodzi na spacery, sprawdza się w roli pilota podczas jazdy samochodem i stróża, stawia wysoko do góry obydwoje uszu! Pachnie już jak pies! Sierść Misia pięknie odrosła, ale po 2 miesiącach leczenia, wróciło zapalenie skóry. Będą potrzebne dodatkowe badania i … niestety znów trzeba będzie Misia pozbawić sierści.
    Koszty, które do tej pory nasza organizacja związane z leczeniem Miśka przekroczyły już 2000zł. Jak diagnozują lekarze leczenie potrwa jeszcze kilka miesięcy. Być może Misiek będzie musiał do końca życia zażywać jakieś lekarstwa. Tego jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że leczenie tego psa, który w swoim życiu przeszedł prawdziwe piekło, będzie generowało kolejne fundusze. To bardzo obciąża skromny budżet naszej organizacji . Pod naszą opieką znajduje się jeszcze 6 innych psów, którym musimy zapewnić karmę, zadbać o nie, bo w swoim życiu, też sporo przeszły. W przypadku adopcji Miśka będziemy partycypować w kosztach leczenia. Dopóki Misiek przyjmuje antybiotyk, nie może być zaszczepiony przeciw wściekliźnie.

Opieka nad Miśkiem nie jest skomplikowana. Raz dziennie trzeba mu podawać krople do uszu i dwa razy dziennie tabletki (antybiotyk).
    Po raz kolejny zwracamy się do Wszystkich Osób Wrażliwych na Krzywdę Zwierząt o pomoc. Liczy się naprawdę każda złotówka. Dziękujemy jeszcze raz z Całego Serca Wszystkim Osobom, które już wcześniej wsparły finansowo leczenie Miśka. Nie wymieniamy tu nazwisk, bo są wśród nich Cisi Pomocnicy, którzy pragną pozostać anonimowi.
Podajemy nasz numer konta: Bank Pekao SA II Oddział w Ostródzie 03124025551111001073779448
Dziękujemy za wsparcie!

   W dniu 31 sierpnia 2017 roku Misio po raz kolejny odwiedził gabinet weterynaryjny. Stało się tak dlatego, że stan jego skóry uległ gwałtownemu pogorszeniu. Znów na ciele pojawiły się krwiste wybroczyny. Lekarze musieli go na jakiś czas pozbawić świadomości, by pobrać wycinki tkanek z jego skóry do badań. Mamy wrażenie, że wróciliśmy do punktu wyjścia. Mimo tylu zabiegów pielęgnacyjnych, leków, zastrzyków skóra Misia nie wygląda dobrze.  Psiak znów został pozbawiony sierści, aby odsłonić skórę i przyspieszyć proces leczenia. Do leczenia oprócz antybiotyków zostały włączone sterydy. Nie wygląda to dobrze. Pocieszeniem jest to, że Misiek jest bardzo silny, widać w nim wolę walki o życie. Mimo cierpienia, pozostaje nadal pogodnym psem.

Jeszcze raz prosimy o dom dla tego niezwykle wytrwałego psa. W warunkach domowych z pewnością zdecydowanie szybciej następowałby proces rekonwalescencji. Podajemy telefony kontaktowe: 505540455, 885356788.

 


Pamiętacie te czterołapy? Demon, Biszkopt, Perła- Gala, Bolek, Misiek, Saba, Luna, Czika, Albert, Kora, Kulka, Berry, Mika, Rudi, Tośka, Luśka – to kilkunastu naszych na szczęście już byłych podopiecznych,  psiaków- szczęściarzy, którym się udało i po trudnym okresie swojego życia, udało się znaleźć Prawdziwe Rodziny.  Dziś są bezpieczne, radosne. Z relacji wiemy, że odwdzięczają  się swoim nowym właścicielom z całego serca.


STRAŻ OCHRONY PRZYRODY I PRAW ZWIERZĄT przyjmie nowych członków (osoby pełnoletnie)

oraz wolontariuszy w wieku

od 13 do 18 lat z Dąbrówna i gmin okolicznych


Jest nas mało, a pracy przy zwierzakach coraz więcej,

dlatego szukamy chętnych do opieki
nad psiakami z przytuliska, wyjazdów interwencyjnych, organizowania zbiórek karmy

 czy udostępniania informacji o naszej działalności na stronach internetowych.

Kto kocha zwierzaki i czuje się na siłach, tego zapraszamy w nasze szeregi.
Zapraszamy także chętnych z terenu całego kraju, którym nie jest obojętny los zwierząt

do współpracy z nami i zakładania naszych placówek w całej Polsce.
Kto się zdecyduje, proszony jest o kontakt z Prezesem Stowarzyszenia Panem  Jarosławem Samkiem na czacie lub pod numerami  telefonów:

885 356 788, 505540455.

PRZYDATNE INFORMACJE

Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt zwraca się z APELEM do Mieszkańców gminy Dąbrówno
AKCJA STERYLIZACJA -marzec 2016

Więcej o naszym Stowarzyszeniu
Galeria "Chwila refleksji"
Gdy jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzęciem

Gdy znajdziesz bezdomnego psa
Jak to jest naprawdę ze znakowaniem zwierząt domowych
Materiały na temat zwierząt
Ulotka na temat sterylizacji
Co zrobić  jeśli zginął Twój pies
Materiały edukacyjne dla nauczycieli
Informacje na temat zwierząt
Podziękowania
Apel do nowożeńców
Podziękowania Nadleśnictwu Olsztynek
Podziękowanie Lewałd
Podziekowanie Pani Marioli Kilian

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
b1.png 5291099fbfdb245b90049c6896ba0db1
b2.png 56a73edf96f5b6f421fcff45280f5f99
b3.png cde95ae113ac34de43af0e4be840133f
b4.png ada5864d4ad9ca8e78a6b8b4d6c6c4c5
b5.png b9cf1c4e01e5fbcbb834541cf24afdd5
b6.png 089d74302497fb923750084538ce7960