Dabrówno - s9.sam3.pl

Sobota,  23-03-2019,
Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
top news port info mstr galp ekartki newsletter kontakt
pl
en
de
logo.png c06783c5d7838eb006abbf63042913f8
 
Zwierzęta do adopcji

Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt z siedzibą w Dąbrównie

,,Najwyższą wartością jest życie i na każdym człowieku spoczywa nieograniczona odpowiedzialność za świadomą ochronę wszystkiego, co żyje”

 POSZUKUJĄ DOMU


_________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

Pikuś -  ten młody, około półtora roczny psiak, nie miał do tej pory życia usłanego różami. Już jako dziecko trafił na łańcuch i na nim wisiał przez 24 godziny na dobę, Nikt nie wychodził z nim na spacery, nie pomyślał, że jego potrzeby są większe niż „byle co” wrzucone do miski i wiatrem podszyta buda. Dziś uczy się życia, poznaje świat, chłonie go wszystkim swoimi zmysłami. Pikuś będzie świetnym towarzyszem człowieka, doskonałym kompanem do zabaw i figli. Jest czujny, dobrze pilnuje swojego terenu. Pies jest zaszczepiony, odrobaczony. Zostanie wykastrowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

__________________________________________________________________________

Sara szuka domu
   Ósmy listopada 2017 roku- otrzymujemy zgłoszenie o psie, który miał zostać  opuszczony przez właścicieli. Jedziemy do jednej z wsi na terenie gminy Dąbrówno, aby sprawdzić  na miejscu, co się wydarzyło.
     Stwierdzamy, że właściciele suni nie zmienili miejsca pobytu. Okazuje się jednak, że sunia- Sara przebywa w skandalicznych warunkach. Buda psa jest nieocieplona, przestrzeń życiową Sary wyznacza około metrowy łańcuch i… kałuże dookoła. Przed budą jest garnek z wodą o ciemnym zabarwieniu, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Brakuje garnka z jedzeniem. Co jest najgorsze, okazuje się, że Sara jest chora. Ma guzy znacznych rozmiarów na listwie mlecznej.  Właściciele Sary  mimo obietnic nie konsultują się
z weterynarzem. W związku z powyższym została wydana  decyzja administracyjna dotyczącą czasowego odebrania psa z uwagi na zagrożenie życia. Okazuje się, że po ciele psa chodzą ogromnej wielkości pchły. Sara ma przepuklinę i guzy na listwie mlecznej. Oprócz zabiegów które ratują jej życie, zostaje przeprowadzony zabieg sterylizacji. Operacja jest rozległa i skomplikowana. Sara trafia na ponad trzy tygodnie do domu tymczasowego, gdzie powoli dochodzi do siebie, otoczona troskliwą opieką. Okazuje się bardzo mądrym psem, szybko się socjalizuje, uczy nowego życia. W marcu 2018 roku Sara przechodzi kolejną operację, w związku z guzami, zostaje jej amputowane pół ogona. Dziś Sara to zupełnie inny pies, cieszy się życiem, czuje się dobrze, uśmiecha się! Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

____________________________________________________________________________

Ciapek - ten wspaniały, ciepły piesek najdłużej spośród naszych podopiecznych  z utęsknieniem czeka na domi odpowiedzialnych ludzi. Jest przyjacielski, wesoły, spokojny.  Uwielbia towarzystwo ludzi, spacery i zabawę. Patrzy smutnymi oczyma, gdy zostaje sam.  Ma się wrażenie, że pyta: Dlaczego nie mogę pójść z Wami, jestem taki malutki, nie będę Wam przeszkadzał, pozwólcie mi być Waszym przyjacielem
i obrońcą.  To prawdziwy pieszczoch. Do lipca 2015 roku miał ciepły dom  i kochającą go opiekunkę. Niestety ona zmarła,
a  pies przeszkadzał  rodzinie zmarłej i został pozbawiony domu. Toleruje inne psy, choć czasem bywa zazdrosny. W domu mieszkał z dwoma swoimi psimi kolegami, a w przytulisku dzieli kojec z sunią. Ma około 6 lat. ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ ODPOWIEDZIALNY CZŁOWIEKU, BĘDĘ KOCHAŁ CAŁYM SWYM PSIM SERDUSZKIEM!

Ciapek jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie i chorobom wirusowym, odrobaczony, wykastrowany  i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984.

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

Borys -  ten kolejny, potrzebujący psiak trafił pod naszą opiekę
24 października 2017 roku. O tym, że Borys, bo takie imię otrzymał od nas, potrzebuje
pomocy zaalarmowali mieszkańcy pewnej wsi.
Psiak dwa dni koczował pod sklepem i czekał na wsparcie. Był wychudzony
i baardzo głodny. Borys to młody psiak.
Lubi ludzi, uwielbia zabawy z nimi. Ma niespożytą energię.  Trochę gorzej układają mu się relacje z innymi psami. Jest zazdrosny i czasem próbuje atakować. To pies w typie wyżła.  Ma doskonały węch, słuch
i wzrok, „wystawia" zwierzęta. Być może zaginął jakiemuś myśliwemu. Potrzebuje domu bez innych zwierząt z człowiekiem, który będzie jego przywódcą. Świetnie sprawdzi się w roli stróża. Nie wpuści nikogo obcego na swój teren!
Psiak jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie i chorobom wirusowym, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984

____________________________________________________________________________

Luks - to młody, około 2- 3 letni psiak szuka domu. Przez dłuższy czas przebywał pod opieką starszej pani, która mało interesowała się jego losem. Nieocieplona buda, krótki, często zaplątany łańcuch i chleb rozmoczony z wodą - zdaniem na szczęście byłej już właścicielki, to wszystko, co powinno psu wystarczyć do życia. Ten mega pozytywny pies czeka z utęsknieniem na dom, którego nie miał chyba nigdy.
Psiak jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984

____________________________________________________________________________

Fragles - nie znamy historii jego życia. W pewien jesienny dzień pojawił się w jednej z miejscowości. Przestraszony, nieufny, ludzi omijał szerokim łukiem. Gdy był głodny, zakradał się do miski swojego „kumpla” Misia i wykradał mu jedzenie. Z Miśkiem czasem dzielił budę, a czasem wojował. Przez ponad pół roku nie dawał sobie pomóc, nie można go było złapać. Gdy w końcu to się udało, od razu pojechał do lekarza. Okazało się, że po jego ciele biega stado pcheł, które dokuczały mu okrutnie. Dziś już w niczym nie przypomina tego psiaka sprzed niespełna roku. Nie musi walczyć o przetrwanie, pozwala się głaskać, widać, że sprawia mu to przyjemność. Mój człowieku, gdzie jesteś? Chcę Cię kochać, pilnować, być Twoimi uszami i oczami.
Psiak jest zaszczepiony przeciw wściekliźnie, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany. Telefony kontaktowe: 505540455, 784043984Pamiętacie te czterołapy? Demon, Biszkopt, Perła- Gala, Bolek, Misiek, Saba, Luna, Czika, Albert, Kora, Kulka, Berry, Mika, Rudi, Tośka, Luśka – to kilkunastu naszych na szczęście już byłych podopiecznych,  psiaków- szczęściarzy, którym się udało i po trudnym okresie swojego życia, udało się znaleźć Prawdziwe Rodziny.  Dziś są bezpieczne, radosne. Z relacji wiemy, że odwdzięczają  się swoim nowym właścicielom z całego serca.


Kto kocha zwierzaki i czuje się na siłach, tego zapraszamy w nasze szeregi.
Zapraszamy także chętnych z terenu całego kraju, którym nie jest obojętny los zwierząt

do współpracy z nami i zakładania naszych placówek w całej Polsce.
Kto się zdecyduje, proszony jest o kontakt z Prezesem Stowarzyszenia Panem  Jarosławem Samkiem na czacie lub pod numerami  telefonów:

885 356 788, 505540455.

PRZYDATNE INFORMACJE

Więcej o naszym Stowarzyszeniu
Galeria "Chwila refleksji"
Gdy jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzęciem

Gdy znajdziesz bezdomnego psa
Jak to jest naprawdę ze znakowaniem zwierząt domowych
Materiały na temat zwierząt
Ulotka na temat sterylizacji
Co zrobić  jeśli zginął Twój pies
Materiały edukacyjne dla nauczycieli
Informacje na temat zwierząt
Apel do nowożeńców

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
b1.png c8ac878b82bc18bf81f81f70f8a29764
b2.png a8854fe680aeaae956fa276b4782cb4d
b3.png f595e508a24577592aef951d1964fe0f
b4.png 9a9be09041bebc4c54a90c6830e6eb31
b5.png 5bb5755fadfde73965e9694bef5343d5
b6.png 80fbfd90a4e522a6d90114b3db676c75